כניסה למשתמש רשום Menu הרשמה
article image
close article
favorite1תגובות
favorite3661צפיות

 

צילום: נתן יעקובוביץ'

מהי תודעת משיח?

אני אומרת שצריך לחדד את המשפט הזה, שהרב ניר בן-ארצי תמיד אומר:  

"בורא עולם לא מגלה עתידות; בורא עולם עושה את העתידות".
ומשיח – הוא גילוי מכוחו של הקדוש ברוך הוא. ולכן, אין ענין של נבואה פה;  יש ענין, כי כתוב גם שמשה רבנו, אין גדול ממשה רבנו בנבואה. יש עניין של משיח שהוא בעצם מכוחו של בורא עולם.  בורא בדיבור ובמחשבה, ממש בדיבור נגד עינינו:  במסרים, בכנסים, בשיעורים - בורא כשהוא מדבר, מציאות של עולם חדש ועם אותו דיבור – מחרב את העולם הישן ואנחנו עדים, שותפים ומאמינים למהלך הזה. אנחנו שותפים למעשה אלוקים, למהלך של אלוקים ומשיח עבדו.  ז"א, זו  ת ו ד ע ת  מ ש י ח!

ועכשיו, במסר האחרון הרב כותב: "הקב"ה לאט-לאט, מכין את עם ישראל, מכין אותו לקבל משיח. זה לא משהו פשוט.  צריך לשנות את התודעה. מה זה משיח?  משיח זה לא - אתה בא אליו והוא אומר אליך תגיד לי, תתן לי תקנה לי, מה השם שלי, מה עשיתי, והוא אומר לך, כאילו הוא  מגלה קלפים! מה פתאום! משיח גורם לך להיות שותף בתהליך של הגאולה!

זה שאתה בעצם מ א מ י ן במה שהמשיח אומר לך ואז אתה מ ש ת נ ה  בכדי להיות 

ש ו ת ף  למהלך הזה שמשיח מביא לעולם הזה.  כמו עשרת הדיברות:  אתה מאמין לזה, אז אתה מתחיל לשנות אצלך,  ול ה ש ת נ ו ת ולהתאים את עצמך לדיבור הזה, שהוא בעצם  

ה מ ס י ל ה לעולם החדש. 

ומי שלא יתאים את עצמו על ידי זה שהוא מאמין קודם שלב ראשון ; אח"כ בודק מה הוא צריך לשנות אצלו, ואחר כך  מתאמן על זה וממשיך להאמין –
ל א  י ו כ ל  לעלות על המסילה ולנסוע ברכבת לעולם החדש, למרות שמשיח מברך ומתפלל   על כל עם ישראל, שכולם יכנסו – כל אחד צריך לעשות את המינימום של ההשתדלות של השינוי העצמי שלו.   וזה תודעת - משיח לציבור.  

זה כל הסיפור של המשיח: זה להביא לעולם הזה:  קח אחריות, בן-אדם, קח אחריות, תשנה את מה שלא מתאים לעולם החדש, ותזיז מעצמך את ההרגלים של העולם הישן, כי הוא הולך להיגמר העולם הישן.

ועוד, מה זה משיח? זה, תהיה שותף, תהיה שותף במהלך אלוקי כלל, מה אני אגיד? כלל עולמי.  תהיה שותף,  איך אתה שותף?  אתה שותף כפרט, אבל אתה משפיע על כלל!

ואת יכולה אפילו לקחת אותך. את החלק שלך.  איך הקשבת והקשבת, וראית מה את צריכה לשנות.  והתודעה שלך השתנתה, ואז נהיית שותפה מספר אחד, עשית את הצעד שלך, וזו הגאולה. וזה משפיע על עוד אנשים. ככה אנשים עוזרים אחד לשני, וכך נוצרת

א ה ב ת  ח י נ ם.
 

והכל מתחיל בדיבור אחד שיורד מהמשיח, מבורא עולם, אנשים בוחרים אם להאמין לזה, אחרי זה מתאמנים לשנות את עצמם, וככה הם נעשים שותפים בעלי אחריות בתוך המהלך שלהם, במעבר לעולם החדש. וזה תפקידם של יהודים. אז, זו תודעה חדשה.

ולתודעה חדשה צריך קמעא-קמעא, ולכן, כתוב במסר האחרון שהקדוש ברוך הוא מכין את עם ישראל קמעא- קמעא כי שלא תפרח נשמתם.  פתאום תבוא תודעה חדשה...  

מה אנשים יעשו? 

יהיו עם הרגלים של העולם הישן, כמו הממותות, ילכו ויתכלו, לא יוכלו לשרוד , בעולם החדש.  ההתאמה הזו היא תהליך הכרחי, וההתאמה של יהודים היא  דרך המחשבה. דרך מחשבה שהיא הרוח של האדם ואחר כך שינוי להרגלים חדשים, שזו הנפש הטהורה שנעשית יותר ויותר נקייה ונכונה דרך עשרת הדיברות וככה נעשים כלים ראויים להיכנס לעולם החדש. זה הכרטיס.  אז אנחנו עוזרים אחד לשני.

למה יש ריבוי של שותפים?  כמה שיש יותר שותפים – יותר טוב, כי הקב"ה שם בכל יהודי ויהודי חלק שהוא רואה, שהוא יכול להבין החלק הזה ולכן אנחנו גם זקוקים זה לזה, ולכן אנחנו גם מחכים בסבלנות, עד שזה יתעורר, וההוא יבין בשביל שכל אחד יבין את החלק שלו.  כי אכפת לנו אחד מהשני.  לא אכפת לנו רק אנחנו להיות בתוך גאולה, כמו נוח, חס וחלילה, שהקדוש ברוך הוא אמר לו בעצם תבנה תיבה כי אני מביא מבול,  ואח"כ אחרי שנגמר המבול,  הוא עשה מזבח, ובכה לקדוש ברוך הוא איך נחרב כל העולם ?! אמר לו הקב"ה מה אתה בוכה עכשיו? יכולת לבכות לפני כן! לא אמרתי לך ללכת ולהתווכח אתם עם כל החיות האלה שהיו סביבך והתחילו אתך, אבל היית בוכה אלי ומבקש ממני רחמים, אני הייתי נענה.  אני הרי יכול לעשות הכל. 
 

אז אנחנו עכשיו צריכים להיות בסבלנות ואהבה ולהביא לתודעה של עם ישראל לאט לאט ומצד שני, להתפלל על כל הילדים של הקדוש ברוך הוא.. זה גילוי של אהבת חינם.

הרב אמר שהקב"ה יביא אותנו את עם ישראל לאהבת חינם, והוא אמר: הוא לא יביא אותנו לאהבת חינם דרך מלחמה, אז איך כן?  דרך שאכפת לנו בסבלנות אחד כלפי השני. 

יופי, עכשיו התעוררת ?! כל הכבוד, הגר התעוררת לפני שנה, שנתיים, שלוש. אוף-אוף למה אנשים לא מתעוררים? איזו חוצפנית.

מישהו אחר גם חיכה לך לפני כמה זמן. לא?

שיחה עם הגר לייכט

תמלול: ציפי מרום

צילום: נתן יעקובוביץ'

 

 

◄ להמשך הפרופיל שלי